14 Kasım 2010 Pazar

intihar bir iştir...



bugun sozluge entry gırerken “intihar etmek için kiralık katil tutmak ” diye bir baslık gordum ve tabii daldım iceri sonra yorumları okurken masamın uzerınde düzenlenmek icin bekleyen dergılerı gordum vee aaa dur dur bı yazı vardı yahu nerdeydı dıye arayıp buldum dergıdende hıc usenmeden yazdım blogumda da yer alsın bu yazı ıstedım (: olalalala keyıflı okumalar… 

- bu yazı, Yeni Dergi’nin Subat 1968’de yayınlanan 41.sayısında Ferit Edgü çevirisiyle yayımlanmıstır.- 

Sermayesi : 5.000.000 fr.
Halk yararına calıstıgı onaylanmıs firma
Genel merkez : 73,Boulevard Mortparnasse - Paris Lyon’da Bordeaux’da, Marsilya’da, Dublin’de, Monte - Carlo’da, San Fransisko’da temsilcilikler.

İntihar Acentası (i.A.) elındekı en modern olanakları sayın musterılerıne duyurmakla bahtıyardır. Bu olanaklarla sayın müsterilerimiz en cabuk ve en güvenli bir ölüm saglayabilirler kendilerine. Öyle sanıyoruz ki, bu teminat basarısızlıktan korkanları kendıne cekmekte gecıkmeyecektır. Toplum ıcınde cok tehlıkelı bır salgını onlemek amacıyla umutsuz kısılerın ortadan kalkmasını dusunen ıcıslerı bakanımız fırmamızı sereflendırmek nezaketını gostermıslerdır. 
Öte yandan i.A. dunyadan ayrılmak ısteyenlere cok uygun yollar gostermektedır. Unutulmasın ki ölüm en kötü düşkünlüklerin içinde özür dileme imkanı olmayan bır duskunluktur. işte Express-Gömme’lerimiz bu amacla düzenlenmistir : yemek, dost ve yakınların bassaglıgı geciti, foto(ya da ölümden sonra yüz kalıbı secme müsteriye aittir),geride kalan şu ya da bu anının teslimi, intihar, tabuta yerlestırme, dinsel tören (mecburıyet yoktur), cesedin mezarlıga tasınması. i.A. sayın musterılerının son arzularını yerıne getırmeyı bır namus borcu bilir. 

NOT : Bazı aılelelerın kaygılarını gıdermek ıcın belırtmeyı gereklı buluyoruz : Firmamız bir devlet kurulusu olmadıgı ıcın, ne olursa olsun, cesetler morga kaldırılmayacaktır.

TARiFE 

Elektrikle öldürme : 200 fr.
Tabanca : 100 fr.
Zehir : 100 fr.
Boğulma : 50 fr.
Kokulu ölüm : 500 fr. ( lüks sınıf farkı dahil )
Asma : 5 fr. ( fakir fukara intiharı.) - ipin metresi 20 franktan verilmektedir, her fazla 5 santim icin 5 fr.-

Express-Gömme için özel katalogumuzu isteyiniz. Her türlü bilgi için, M.J. Rigaud, genel yönetmen,73,Blv. Montparnasse,Paris (6e) adresine basvurunuz. Bir intiharda bulunmak isteyenlerin bu konuda mektup yazmamaları rica olunur. Her hâl-ü kârda bu istekler cevapsız bırakılacaktır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder