14 Kasım 2010 Pazar

iş ilanlarındaki gizem
1- Arastırmacı, öğrenmeye acık : o kadar işin arasında sizi egitecek ne paramız ne de zamanımız var. Meslegınızle ılgılı gelısmelerı iş saatleri dısında kendınız arastırıp ögrenmek zorundasınız. 
2- İnsiyatif sahibi : üstlerinizden habersız iş yapabilecek, ancak basarısız olursa canına okunmasına katlanabılecek biri.
3-  Sorumluluk alabilen : vergi ya da sigorta müfettişleri bir usulsüzlüğü yakaladıgında, “valla üstlerimin bu islemlerden haberı yokru.onlara danısmadan kendım yaptım” diyebılecek saflıkta olan. 
4- Kariyer olanakları sunan şirketimiz : baslangıc ucretı olarak pıyasanın altında verıyoruz; ama, burada gece yarılarına kadar calısıp, yonetıcılerın de gozune gırersenız sızı terfı ettırebılırız. 
5- Seyahat engeli olmayan : Size bir araba verecegiz, o sehir senın bu kasaba benım gezeceksınız. Evliysenız sorun olabilir, isterseniz eşinize bir danışın.
6- İnsan ilişkilerinde başarılı : Üst yonetımın hoşuna gıdebılecek seylerı yapabılen, ne olursa olsun iş arkadaslarıyla kavga etmeyecek kadar sabırlı bırını arıyoruz.
7- İkna kabiliyeti olan : Müşterileri kalitesiz ürünleri daha pahalıya almaya razı edebilecek kişi.
8- Analitik düşünebilen : Ne bütçeyi tutturabiliyoruz ne de muhasebe hesaplarını. Her şey arap sacına döndü biri bizi bu durumdan kurtarsın. 
9- Tercihen yüksek lisans mezunu , ingilizceyi ana dili gibi konuşabilen, konusunda en az 10 yıl deneyimli , askerliğini yapmış 30 yaşını aşmamış :Aslında ne istedigimizi bizde tam bilmiyoruz. Bu özelliklere sahip aday bulabilir miyiz onu da bilmiyoruz; ama böyle ilanlar daha havalı ve ciddi oluyor. 
10- Tercihen muhasebe ve/veya ingilizce bilen : Simdi sizi tam olarak nerede kullanacagımızı bilmiyoruz. Ne kadar cok vasfınız olursa o kadar ıyı. Hele siz bir işe baslayın, gerisini sonra düşünürüz.
11- Prezantable : Bayan adaylar için; güzel bacak ve iyi giyinmek şart. Yaşlı, şişman ve çirkinlerin başvurması halinde o işin doldugunu söylüyoruz.
12- Hızlı ve esnek çalışma temposuna uyum sağlayabilecek : Haftada 60 saat calısıp, 40 saatlik ucret alacak esneklıge hayır demeyecek olan kişiler.
13- Ücret tatminkardır : Bu iş için aklımızdan gecen ucretı kabul etmenız, bizi ziyadesiyle tatmin edecektir.
14- Çözüm üretici, sorunların üzerine gitmesini bilen : Şirketimizde zaman zaman büyük sorunlar yaşanır. biz bunlarla ugrasmak istemeyiz, sizi halletmek zorunda kalabiliriz.
15- Pazarlama ve satış stratejileri geliştirecek ve uygulayacak : Bugune kadar hıc strateji gelistirmedik. Bu boşlugu dolduracak bırını arıyoruz.
16- Geniş beceri ve yetenekleri olan :  Geçen ay işten ayrılan 3 kişinin de işini yapacak, ama bir kişilik maaş alacak bir elemana ihtiyacımız var. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder